首页产品索引LC898201
    LC898201
    购买收藏
     Drive Controller, Iris/Zoom/Focus, and Day-Night Switch
    制造商:ON
    中文数据手册
    产品信息
    • Built-in equalizer circuit by digital operation
    • - Iris control equalizer circuit
    • - Focus control equalizer circuit (MR sensor can be connected.)
    • - Coefficients can be set arbitrarily through the SPI interface.
    • - Computed values in the equalizer can be monitored.
    • SPI bus interface
    • PI control circuit
    • - 30mA Sink output terminal
    • - Built-in PI detecting function (A/D method)
    • A/D converter
    • - 12bit (6ch)
    • : Iris, Focus, ECO, PI detection
    • D/A converter
    • - 8bit (5ch)
    • : Hall offset, Constant current bias, MR Sensor offset, ECO offset
    • Operation Amplifier
    • - 4ch (ECO x1, Iris control x1, Focus control x2)
    • PWM pulse generator
    • - PWM Pulse generator for feedback control (Up to 12bit accuracy)
    • - PWM pulse generator for stepper motor control (Up to 1024 micro steps)
    • - PWM pulse generator for general-purpose H-Bridge (128 voltage levels)
    • Motor Driver
    • - ch1 to ch6 : Io max=200mA
    • - ch7 : Io max=300mA
    • - Built-in thermal protection circuit
    • - Built-in low-voltage malfunction prevention circuit
    • OSC (Type. 48MHz)
    • Power supply voltage
    • - Logic unit : 2.7V to 3.6V (IO, Internal core)
    • - Driver unit : 2.7V to 5.5V (Motor drive)