首页产品索引FCPF600N60ZL1
    FCPF600N60ZL1
    购买收藏
     N-Channel SuperFET® II MOSFET 600 V, 7.4 A, 600 mΩ
    制造商:ON
    产品信息
    • 650 V at TJ = 150°C
    • Max. RDS(on) = 600 mΩ
    • Ultra Low Gate Charge ( Typ. Qg = 20 nC )
    • Low Effective Output Capacitance ( Typ. Coss.eff = 74 pF )
    • 100% Avalanche Tested