首页产品索引FCP125N65S3
    FCP125N65S3
    购买收藏
     N-Channel SuperFET® III MOSFET 650 V, 24 A, 125 mΩ
    制造商:ON
    产品信息
    • 700 V @ TJ = 150 °C
    • Typ. RDS(on) = 105 mΩ
    • Ultra Low Gate Charge (Typ. Qg = 46 nC)
    • Low Effective Output Capacitance (Typ. Coss(eff.) = 439 pF)
    • 100% Avalanche Tested