首页产品索引ATSAML22G17A
    ATSAML22G17A
    购买收藏
    ATSAML22G17A
    产品信息
    Key Features:
      ARM Cortex-M0+ CPU running at up to 32 MHz
      128 KB in-system self-programmable Flash
      4 KB Flash Read-While-Write section
      16 KB SRAM Main Memory
      Operating voltage: 1.62V – 3.63V
      Segment LCD (SLCD) controller
      Ultra Low Power Architecture consuming 39µA/MHz
      Idle, Standby, Backup, and Off sleep modes
      Battery backup support
      Two Performance Levels
      Embedded Buck/LDO regulator supporting on-the-fly selection
      Peripheral Touch Controller (PTC)
      Wake-up on touch in standby mode
      Two-pin Serial Wire Debug (SWD) programming, test and debugging interface
      Temperature Range - 40°C to 85°C
    Peripheral Features:
      16-channel Direct Memory Access Controller (DMAC)
      8-channel Event System
      16-bit Timer/Counters (TC)
      One 24-bit Timer/Counters for Control (TCC)
      Frequency Meter
      32-bit Real Time Counter (RTC) with clock/calendar function
      8x32-bit Backup Register
      Tamper Detection
      Watchdog Timer (WDT)
      CRC-32 generator
      One full-speed (12Mbps) Universal Serial Bus (USB) 2.0 Device
      Up to six Serial Communication Interfaces (SERCOM) including one low-power SERCOM
      ISO7816, USART, I2C, SPI
      One AES Encryption Engine & TRNG
      One Configurable Custom Logic (CCL)
      One 12-bit, 1MSPS Analog-to-Digital Converter (ADC)
      Two Analog Comparators (AC) with window compare function
    电路图、引脚图和封装图
    在线购买
    型号制造商描述购买
    ATSAML22G17A-AUTAlpha Wire2 芯 多芯 线缆 22 AWG 箔 100.0'(30.5m) 立即购买