首页产品索引80SQ045N
    80SQ045N
    购买收藏
     45 V, 8.0 A Axial Lead Schottky Rectifier
    制造商:ON
    中文数据手册
    产品信息
    • High Current Capability
    • Low Stored Charge, Majority Carrier Conduction
    • Low Power Loss/High Efficiency
    • Highly Stable Oxide Passivated Junction
    • Guard-Ring for Stress Protection
    • Low Forward Voltage
    • High Surge Capacity
    • Mechanical Characteristics:
    • Case: Epoxy, Molded
    • Weight: 1.1 gram (approximately)
    • Finish: All External Surfaces Corrosion Resistant and
    • Terminal Leads are Readily Solderable
    • Lead and Mounting Surface Temperature for Soldering Purposes:
    • 220?C Max. for 10 Seconds, 1/16, from case
    • Shipped in plastic bags, 500 per bag
    • Available Tape and Reeled, 1500 per reel,
    • by adding a "RL" suffix to the part number
    • Polarity: Cathode indicated by Polarity Band
    • ESD Protection: Human Body Model > 4000 V (Class 3)
    • ESD Protection: Machine Model > 400 V (Class C)
    • These are Pb-Free Devices
    电路图、引脚图和封装图
    在线购买
    型号制造商描述购买
    80SQ045NONDiode Schottky 45V 8A Through Hole DO-201AD 立即购买
    80SQ045NRLONDiode Schottky 45V 8A Through Hole 立即购买
    技术资料
    标题类型大小(KB)下载
    Axial Lead RectifierPDF61 点击下载
    Saber ModelUNKNOW80 点击下载
    PSpice ModelUNKNOW65 点击下载
    Spice2 ModelUNKNOW65 点击下载
    Spice3 ModelUNKNOW65 点击下载
    Axial Lead 9.65x5.33mm, 25.4x1.22mm Pkg, Lead len/diaPDF84 点击下载